Garanti ve İade

Almış olduğunuz ürünü, ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Aldığınız ürünü belirtilen süreler içinde iade etmeden önce, 0552 840 00 04 numaralı telefonumuza whatsapp üzerinden sipariş numaranızı içeren bir bilgi notu yazmanız gerekmektedir. Bu not içinde ürünü neden iade etmek istediğinizi kısaca açıklamanız beklenmektedir. yuzme.com bu iletiyi aldıktan sonra ürünü nereye ve nasıl iade edeceğinizi size bildirecektir. Bu bilgileri size iletmemizle birlikte siz iade etmek istediğiniz ürünü orijinal ambalajına koyarak anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo şubesine teslim edebilir veya teslimat adresinden aldırmamız için bize bilgi verebilirsiniz. Kargo ile teslim etmeniz durumunda teslim ettiğinizi bize bildirmeniz gerekmektedir. Anlaşmalı kargo firmamız dışında değişim ve iade gönderilerinizi maalesef kabul edemiyoruz.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzun varsayıldığını unutmayınız.

Sipariş edilen ürünün hatası tüketicinin ürünü hatalı kullanmasından, (kesici yırtıcı aletle meydana gelebilecek hasarlar, ürünün denendiği esnada ürün dikişlerinde patlama ve üründe yırtılma meydana gelmesi, ürün üzerine yiyecek içecek vb. dökmesi, ürünü kullanarak üzerine parfüm deodorant vb. sıkması gibi) oluşmuşsa ürünün değişimi ve iadesi yapılmaz.

Ayrıca; ürünün bozulmamış, kullanılmamış, yıkanmamış, ütülenmemiş, evsaf ve özelliğini kaybetmemiş, sağlık ve hijyen açısından uygun olması ve yeniden satışa sunulabilme şartına bağlıdır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma, yıkanma ve sair durumların tespit edildiği hallerde, ayrıca ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünün iadesi kabul edilmez.

 

Ürün iade ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.